در برخی خودروهای سواری یک چراغ چشمک زن و هشدار دهنده تعبیه شده است که زمان تعویض لنت ترمز را به اطلاع راننده خودرو،می رساند.

-اگر هنگام ترمز گرفتن با صدای ناهنجاری از سوی لنتها مواجه شدید،احتمالا به این معناست که لنت ترمز خودرو از بین رفته و باید در کوتاه ترین زمان ممکن تعویض شوند.

-زمانیکه ضخامت لقمه لنت ترمز، به حدود ۳میلیمتر(۱/۴ اینچ) برسد،توصیه می شود که لنت ترمز تعویض گردد.در غیر اینصورت سبب آسیب به دیسک ترمز می شود و بر عملکرد سیستم ترمز، تاثیر می گذارد.

توجه داشته باشید که هنگام تعویض لنت ترمز،اگر سطح لنت ترمز به دلیل روغنی بودن دست تعمیرکار،روغنی شود،لنت ترمز ،کارایی خود را از دست خواهد داد و باعث تضعیف عمل ترمزگیری می شود.

-نکات حائز اهمیت برای حذف صدای سیستم ترمز

  • قرارگیری درست لنت ترمز در کالیپر: عدم قرارگیری درست لنت ها در کالیپر،باعث لق خوردن لنت ها در کالیپر شده و موجب ایجاد صدا می شود.
  • اطمینان از تاب نداشتن دیسک ترمز: وجود تاب در دیسک،باعث عدم درگیری مناسب دیسک با لنت ترمز می شود که هم باعث ضعف در ترمز شده و هم باعث ایجاد صدا می شود.
  • چک کردن دیسک بابت عدم وجود لبه و خط بر روی دیسک: وجود خط و لبه دیسک،از جمله عوامل موثر در ایجاد صدای ناخوشایند سیستم ترمز و عدم کیفیت ترمزگیری است .برای ترمزگیری بدون صدا و با کیفیت، دیسک ها باید کاملا صاف باشند.وجود خراش و لبه در سطح دیسک،باعث ارتعاش و ایجاد صدا هنگام ترمزگیری می شود.
  • تمیز کردن و روغن کاری متعلقات کالیپر،به حذف ارتعاشات و بهبود فرایند ترمزگیری،کمک می کند.

 

 

 

مقالات

چگونهکسب و کارموجودی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *